[]
[]

O nas

/

Region i okolica

[]

Atrakcyjne położenie

Interesujące położenie zamku Rajsko daje możliwość skorzystania z rozmaitych atrakcji regionu o każdej porze roku. Spędzenie popołudnia na jednym z wielu pól golfowych, z których roztaczają się niezapomniane widoki, relaksujący masaż w ośrodku SPA, wizyta w uzdrowisku (np. w pobliskim Świeradowie-Zdroju, słynącym z występowania wód radonowych) czy w Termach Cieplickich, wykorzystujących dobroczynne właściwości wód termalnych, to tylko promil wśród tego, co ma do zaoferowania okolica. Można również wjechać gondolą na Stóg Izerski, by w schronisku na jego szczycie zjeść najlepsze pączki w Sudetach. Kusi też nocna wycieczka do pobliskiego zamku Czocha, czy też kulig zakończony ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Odnajdą się tu amatorzy białego szaleństwa, miłośnicy turystyki pieszej, a także wycieczek rowerowych. Bogactwo przyrody, przepiękne trasy wzdłuż wygasłych wulkanów, monumentalne góry, których szczyty dumnie prezentują się ponad chmurami, to nie wszystko. Uwodzą choćby malowniczo położone zabytkowe budowle w Kotlinie Jeleniogórskiej, która nie bez powodu zwana jest Doliną Zamków i Pałaców. Liczne podziemia i kopalnie (np. sztolnie kopalni uranu czy dawna kopalnia złota w Kowarach) dopełniają magicznego obrazu okolicy, którą koniecznie trzeba odwiedzić.

Dogodny dojazd do Niemiec i Czech

Korzystne umiejscowienie zamku Rajsko, w pobliżu granicy niemieckiej oraz czeskiej, pozwala na łatwy i szybki dostęp do wszystkich pobliskich atrakcji, także poza granicami kraju. U naszych zachodnich sąsiadów urzeka m.in. starówka w Bautzen, Szwajcaria Saksońska czy wygasły wulkan Landeskrone. Warte zobaczenia jest również jedno z najpiękniejszych niemieckich miast, Goerlitz, które szczyci się największą ilością odrestaurowanych zabytków. Romantyczna starówka, zaczarowane uliczki i eleganckie restauracje zachęcają do odwiedzin. Po stronie czeskiej zimą warto zatrzymać się w kurortach narciarskich, z bardzo dobrym zapleczem turystycznym, latem zaś można wybrać się do malowniczej Szwajcarii Czeskiej, czy na przykład wspiąć się na szczyt Ještěd, z którego rozciąga się wspaniały widok – przy dobrej pogodzie widoczność przekracza 100 km.

Ponadto, w odległości kilkunastu kilometrów od warowni znajduje się autostrada A4, prowadząca z Krakowa, przez Wrocław, do Zgorzelca. Pomimo że zamek położony jest w pobliżu głównych arterii, znajduje się w urokliwym i odosobnionym miejscu, gdzie ciszę przerywają jedynie odgłosy natury.

Projekt i wykonanie: Programa.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.