[]
[]

Aktywności

/

Imprezy specjalne

Imprezy rycerskie

Z tej racji, że Dolny Śląsk oferuje całą paletę zamków, w miejscowościach położonych na tym terenie powstał szereg bractw rycerskich. Gromadzą stroje oraz dawne wyposażenie, a także przygotowują różnego rodzaju występy. Rycerzy można spotkać np. na organizowanych przez gminy jarmarkach, choć oferują także pokazy indywidualne, na zamówienie. Wystrzał z bombardy, nauka strzelania z łuku, obozowisko rycerskie, pokaz sokolnika (symulacja średniowiecznego polowania oraz inne akrobacje prezentowane przez sokolników), wykłady o rycerstwie, budowa wiosek średniowiecznych, prezentacja rycerza konnego wraz z koniem czy walka rycerzy, to tylko niektóre z nich.

Offroad

Mistrzom czterech kółek i amatorom przygód polecamy offroad w Olszynie, na największym torze crossowym kontynentu, gdzie w tym roku odbędą się mistrzostwa Europy. Do dyspozycji jest aż 50 ha.

Inne

Polecamy również przejażdżki konne bryczkami oraz, zimą, saniami. Poza tym nie można ominąć nocnego zwiedzania zamku Czocha. Wielu na pewno ucieszy wiadomość, iż raz do roku, w Górach Izerskich (zazwyczaj w marcu) organizowany jest bieg narciarski na starych nartach i w historycznych strojach. Jeżeli nasi Goście będą zainteresowani, udostępnimy kontakt do osób, które zajmują się organizacją tego typu imprez.

Projekt i wykonanie: Programa.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.